Biblioteka Publiczna w Przybysławicach rozpoczęła cykl spotkań poświęconych lekturom szkolnym. 23 marca bibliotekarka złożyła wizytę podopiecznym Pani Barbary Bryły - uczniom klasy 2 ze Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci pod hasłem: "Czytam lektury".

Dzieci wysłuchały fragmentu książki pt.: „Puc, Bursztyn i Goście” autorstwa Jana Grabowskiego. W ramach warsztatów plastycznych techniką origami wykonały zakładki do książek w kształcie głowy psa. Wszystkie prace zostały nagrodzone słodyczami.

Z dzisiejszego spotkania dzieci zapamiętały, że warto czytać książki. Wzbogacamy wtedy nasze słownictwo, rozwijamy swoją wyobraźnie i logiczne myślenie.

Kolejne spotkanie już za miesiąc. Do zobaczenia!

ŻK