Dziś rano dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Zielone Nutki" w Trojanowicach uczestniczyły w przedświątecznej lekcji bibliotecznej. Za oknami śnieg, choinki ubrane, pozostaje nam tylko czekać na święta i przygotowywać prezenty.

 

 

Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat Świętego Mikołaja. Jak rozpoznać tego prawdziwego spośród wielu innych. Maluchy wymieniały, że prawdziwy Święty Mikołaj ma czerwony strój, puszystą i miękką brodę oraz prezenty. Dla potwierdzenia przeczytaliśmy "Sekretną księgę Świętego Mikołaja", w której święty dzieli się swoimi tajemnicami. Czy wiecie, że najpierw jego strój był biały i dlaczego postanowił go zmienić na czerwony? W tej książce można znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania. W naszych rozmowach nie zapomnieliśmy również o choince i skrzatach mieszkających w jej gałęziach. Wspomina o nich Dorota Gellner w swojej książce "Wiersze na Boże Narodzenie".

 

 

Po rozmowie przedszkolaki usiadły do stolików i przygotowały kartki świąteczne dla najbliższych.

 

 

Dyrekcji, wychowawcom, rodzicom oraz podopiecznym dziękujemy za owocny rok i życzymy wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 

KG