W roku 2018 Biblioteka Publiczna w Zielonkach otrzymała 18 110,00 dofinansowania w ramach Programu Biblioteki Narodowej Zakup nowości wydawniczych do bibliotek. Priorytet 1”. Zgodnie z Regulaminem Programu, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020, pozyskana dotacja przeznaczona została na zakup nowości wydawniczych do naszej Biblioteki oraz filii w Węgrzcach, Przybysławicach i Bibicach.

Realizując to zadanie, nasze biblioteki zakupiły 738 książek, z czego prawie połowę stanowiły książki dla dzieci i młodzieży oraz 95 egz. audiobooków, czyli książek mówionych, które wzbogaciły zbiór dokumentów audiowizualnych gromadzonych w bibliotece głównej w Zielonkach.

Wśród zakupionych nowości znajdują się m.in. kryminały Remigiusza Mroza i Katarzyny Puzyńskiej oraz wiele innych powieści znanych i lubianych pisarzy polskich i zagranicznych. W zbiorach biblioteki pojawiły się również nowe książki dla najmłodszych. Wśród najpopularniejszych znajdują się serie o „Basi” i „Kici Koci” oraz wiele innych! Fani literatury niebeletrystycznej również będą usatysfakcjonowani, ponieważ w naszych zbiorach pojawiło się wiele biografii znanych aktorów, naukowców i ludzi którzy odmienili historię. Po więcej informacji o zakupionych nowościach zapraszamy do odwiedzenia naszego katalogu on-line. U nas w bibliotece każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Źródło tekstu i grafiki