Już najmniejsze dzieci należy uczyć historii Polski i wspominać o najważniejszych świętach państwowych. Buduje to postawę patrioty i poczucie przynależności do kraju, z którego się pochodzi. Dlatego też, z okazji zbliżających się obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości grupy 2,3,4 w Przedszkolu Samorządowym w Zielonkach uczestniczyły z zajęciach poświęconych właśnie temu świętu.

Na początku pokrótce poznali historię Polski, odzyskania niepodległości i postaci Józefa Piłsudskiego. Dzieciaki najbardziej zaciekawiło jak się wabił pies marszałka, ale bardzo chętnie wsłuchiwali się w dzieje naszego kraju.

Lekcja nie mogłaby się odbyć bez najbardziej kojarzonego utworu dla dzieci - "Katechizmu Polskiego Dziecka" Władysława Bełzy, który kształtuje powoli już ich światopogląd. Niesamowite jest to, że dzieciaki znają już go na pamięć i z dumą go prezentują.

 

Nie obyło się także bez zaśpiewania hymnu Polski, który również małe dzieci już wyśpiewują. Dyskutowaliśmy także na tematy wolności, flagi, godła Polski i świąt państwowych. Dla rozluźnienia młodsze dzieci dostały układankę wyrazów tworzących słowo "Niepodległość". Zwieńczeniem zajęć było wręczenie dyplomów za uczestnictwo w zajęciach i słodkiego poczęstunku.

 

Galeria zdjęć

KS