Dziś przed południem najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej uczestniczyły w zajęciach Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych czytelników. W ten wyjątkowo ciepły dzień, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 20 stopni trudno wręcz uwierzyć, że to już koniec października. Tylko kolorowe liście unoszące się na wietrze i szeleszczące pod stopami przypominają nam, że jesień rozgościła się u nas na dobre.

 

 

Spotkanie rozpoczęliśmy od pytania: "Czy lubicie jesień?" Prawie wszystkie ręce poszybowały w górę. Oczywiście część dzieci powiedziała, że zdecydowanie woli zimę. Później dyskutowaliśmy o tym, dlaczego jesień da się lubić. Padło wiele propozycji, dlaczego lubimy tę porę roku, wśród nich było wiele zaskakujących pomysłów. Później dzieci wysłuchały opowiadania ze zbioru Basi Badowskiej "100 bajek krasnoludka" o jesiennej przygodzie liska Rudzika. Mały chytrusek nie zważając na brzydką pogodę, wybrał się na orzechy. W drodze powrotnej zabłądził i gdyby nie pomoc przyjaciół cała historia mogłaby się skończyć bardzo źle.

 

 

Po dyskusji dzieci usiadły do stolików i pokolorowały liście, które później przyklejaliśmy do namalowanych na dużych arkuszach pni drzew. Dzieci doskonale się spisały i każdy uczestnik zajęć otrzymał słodki upominek.

 

Galeria zdjęć

KG