Szanowni Państwo,
jest nam bardzo miło poinformować, że dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach, kustosz Izby Regionalnej oraz przewodniczący Gminnej Komisji ds. Opieki nad Zabytkami i Dziedzictwem Kulturowym P. Mariusz Zieliński otrzymał wyróżnienie w ramach Nagrody Województwa Małopolskiego im. Romana Rainfussa za wybitne i szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturowej w Małopolsce.

Pan Mariusz Zieliński aktywnie pracuje nad gromadzeniem szeroko rozumianych pamiątek związanych z historią i etnografią gminy Zielonki. Jest inicjatorem i propagatorem wydarzeń oraz uroczystości związanych z zachowaniem dziedzictwa kulturowego gminy Zielonki i animacji podtrzymującej stare obrzędy i zwyczaje niegdyś praktykowane w rodzinnej miejscowości. Z jego inicjatywy odnowiono zabytkowe kapliczki, kultywuje się pamięć o Wiktorii Baranównie – nauczycielce, która zginęła z rąk gestapo w 1944 r. na Podhalu, oraz odbyły się liczne stylizowane etnosesje fotograficzne.

Wręczenie Nagrody odbędzie się w ramach IV Kongresu Kultury Regionów w Nowym Sączu.
Program wydarzenia można znaleźć pod linkiem: http://www.kultura-regionow.pl/

KS