W dniach 23-24 kwietnia 2018 r. będziemy obchodzić 17. Małopolskie Dni  Książki  "Książka i Róża". Ideą tej akcji  jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt księgarni, bibliotek i instytucji kultury z całego
województwa małopolskiego, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych. Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Przybysławicach i Węgrzcach także postanowiła się włączyć w to przedsięwzięcie. Poniżej zamieszamy program planowanych przez nasze placówki wydarzeń i spotkań.

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH

23-24.04.2018 – Loteria fantowa dla czytelników

Każdy użytkownik, który w tym dniu odwiedzi bibliotekę i wypożyczy przynajmniej jedną książkę będzie mógł wylosować drobny upominek.

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH – FILIA W PRZYBYSŁAWICACH

23.04.2018 – Spotkanie DKK dla osób dorosłych

24.04.2018 – Warsztaty „Polski superbohater – Marszałek Józef Piłsudski i jego tajemnice”

W zajęciach bibliotecznych według scenariusza dr Wandy Matras-Mastalerz wezmą udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Owczarach.

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH – FILIA W WĘGRZCACH

23-24.04.2018 – Loteria fantowa dla czytelników

23-24.04.2018 – Edycja specjalna akcji „Podaruj Książce Drugie Życie”

Na osoby pragnące odświeżyć zawartość swojej prywatnej biblioteczki poprzez udział w bezgotówkowej Wiosennej Wymianie Książkowej będzie czekać specjalne stoisko bookcrossingowe.

23.04.2018 – Biblioteczne warsztaty scrapbookingowe dla dzieci „Zaczarowany album”

W trakcie spotkania uczestnicy samodzielnie udekorują techniką scrapbookingu album na pamiątkowe fotografie.

24.04.2018 – Spotkanie DKK dla osób dorosłych