Dziś na spotkaniu MDDK w Owczarach rozmawialiśmy o wtopach i świecie wirtualnym. Co łączy te dwie sprawy? I jedno, i drugie może nas wpędzić w poważne tarapaty z których ciężko wybrnąć.

 

 

Klasy 4-5 rozmawiały o książce "Alek Topa. Ale wtopa!" Michaela Gerarda Bauera. Główny bohater to zwyczajny uczeń, ma tylko jeden problem - ciągle zdarzają mu się wtopy. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy w jego klasie zjawia się nowa uczennica z Somalii. Klubowicze dobrze się bawili, czytając przezabawne i bogato ilustrowane przygody Alka. Przygotowali dla niego również wiele porad, by mógł uniknąć niektórych krępujących sytuacji.

 

 

Pozostali uczniowie czytali książkę Małgorzaty Wardy "5 sekund do Io", w której Mika starała się poukładać na nowo życie po tragicznej strzelaninie w szkole. Wkracza w świat niezwykłej gry komputerowej, która może odmienić jej życie na lepsze lub na zawsze je zniszczyć. W naszej dyskusji skupiliśmy się nad wirtualnej rzeczywistości, jaka nas otacza. Spróbowaliśmy również wcielić się w główną bohaterkę i zmienić wydarzenia opisane w książce.

 

 

KG

 

Galeria zdjęć