Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dorosłych i dzieci na familijne eko-warsztaty wprowadzające w świat naturalnych środków do prania i sprzątania, które odbędą się w środę 20 marca w godz. 17:00-20:00. Spotkanie poprowadzi Beata Godynia-Kapałka.

Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie przygotują jeden z dwóch zestawów domowych bio-środków czyszczących do wyboru: pastę lub proszek do prania, płyn do płukania tkanin i wybielacz albo uniwersalny płyn czyszczący, spray do mebli przeciw kurzowi i pastę do usuwania zabrudzeń. Wspólnie wykonamy także woskowijki do przechowywania żywności na bazie wosku pszczelego bądź sojowego. Część praktyczną zajęć poprzedzi wykład poświęcony wiosennym eko-porządkom w duchu idei Zero Waste.

Istnieje możliwość zapakowania gotowych preparatów do przyniesionych ze sobą zużytych pojemników po detergentach oraz wykorzystania własnych ściereczek bawełnianych do stworzenia woskowijek.

Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Obowiązuje limit miejsc.