Z okazji Dnia Kobiet w Starej Kuźni w Węgrzcach odbyło się niecodzienne spotkanie zatytułowane ” Sztuka też jest kobietą”. O swojej książce „Śledztwo od kuchni” oraz o przyjemnościach i trudach związanych z pisaniem i wydawaniem swojej twórczości, barwnie opowiadała p. Karolina Morawiecka. Zebrani goście mogli również podziwiać wystawę fotograficzną, a zwłaszcza piękne czarno-białe portrety wykonane przez fotografkę-artystkę p. Joannę Kucharską, mieszkankę Węgrzc.

W rozmowach z panią Joanną można było dowiedzieć się np. jak wygląda praca fotografa z ludźmi, którym wykonuje się portret lub sesję fotograficzną. W Dniu Kobiet nie zabrakło kwiatów wręczanych przez p. Mariusza Zielińskiego, dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach. Po części oficjalnej można było wypić lampkę wina Muskat ofiarowanego przez Stację Winiarską Michałowice oraz zjeść przepyszne ciasto z firmy cukierniczej „Zdrowe ciacho”. Organizatorami spotkania była sołtys Węgrzc p. Magdalena Listoś wraz z Radą Sołecką oraz Biblioteka Publiczna w Węgrzcach. Imprezę poprowadziła p. Natalia Janisz z Biblioteki Publicznej w Węgrzcach.

Tekst i zdjęcia Joanna Pasek – radna sołecka

Źródło tekstu oraz zdjęć