W sobotę 1 kwietnia w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach miał miejsce wernisaż wystawy „W polu widzenia” prezentującej prace autorstwa Andrzeja Dąbka, artysty o krakowskich korzeniach, ale od wielu lat mieszkającego w Zielonkach. Na ekspozycji zgromadzono obrazy olejne, akwarele, rysunki piórkiem oraz pastele o tematyce biblijnej, ukazujące fascynację autora urodą graficzną słów hebrajskich.

Otwarcie wystawy poprzedził recital muzyczny w wykonaniu córki malarza, Bogusi Pietrzyk, która zaśpiewała kilka tradycyjnych pieśni żydowskich.

Wystawa ciepło przyjęta przez zgromadzonych na wernisażu gości, będzie dostępna dla zwiedzających przez cały miesiąc kwiecień w godzinach otwarcia zieloneckiej książnicy.

KM