Drodzy Czytelnicy!

Z przyjemnością prezentujemy Wam książkę w formie komiksu pt. „Z biegiem lat, z biegiem Prądnika, czyli ze wspomnień Pucheroka” autorstwa p. Marii Wroniewicz-Rams, p. Urszuli Rams oraz p. Izabelli Toft. Komiks przedstawia dzieje historyczne gminy Zielonki, opis zwyczajów i obrzędów, życia za czasów walki o niepodległość aż do współczesności. Znajdziecie w niej także wyjaśnienie, skąd się wzięło pojęcie Marchewkowa Dolina, czy Kraina Miodu i Papieru.

Oczywiście nie mogło zabraknąć opisu stroju krakowskiego, który pięknie został wyeksponowany w historyjce opisującej wesele.

Ta książka to kompendium wiedzy o gminie na całej jej szerokości. Na samym końcu umieszczone są także współczesne zdjęcia m.in. zabytków oraz wydarzeń kulturalnych więc spełnia także funkcje przewodnika turystycznego.

Książka już zasila zbiory naszej biblioteki, także możecie po nią sięgnąć przy kolejnej wizycie. A powiemy szczerze, cieszy się sporą popularnością.

W załączeniu także próbka tego, co znajdziecie w środku.