W czwartkowy ranek zima przypomniała o sobie wszystkim zapominalskim. Biały puch sypał się z szarego nieba zasnutego gęstymi chmurami. O takiej pogodzie marzy każde dziecko, zwłaszcza że za kilka dni Boże Narodzenie. Na ostatnim spotkaniu DKK dla dzieci w Szkole Podstawowej w Owczarach śnieg stał się głównym tematem pracy.

 

Czytaj więcej: Zimowy krajobraz

 

W roku 2018 Biblioteka Publiczna w Zielonkach otrzymała 18 110,00 dofinansowania w ramach Programu Biblioteki Narodowej Zakup nowości wydawniczych do bibliotek. Priorytet 1”. Zgodnie z Regulaminem Programu, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020, pozyskana dotacja przeznaczona została na zakup nowości wydawniczych do naszej Biblioteki oraz filii w Węgrzcach, Przybysławicach i Bibicach.

Czytaj więcej: Nowości w naszej Bibliotece w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

 

Dziś w Pałacu Krasińskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala kolejnej, ósmej odsłony Rankingu Bibliotek. Przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki Rankingu oraz liderzy każdego z województw odebrali pamiątkowe dyplomy z rąk organizatorów – Dariusza Jaworskiego, dyrektora Instytutu Książki, i Marcina Piaseckiego, redaktora zarządzającego „Rzeczpospolitej”. Na pozycję lidera z drugiego miejsca przed rokiem awansowała biblioteka w Sianowie. Tuż za nią uplasował się Barcin, który od lat utrzymuje się w ścisłej czołówce. Trzecie miejsce przypadło bibliotece w Oświęcimiu.


Źródło tekstu i grafiki