W dniach od 3 do 14 lutego w Bibliotece Publicznej w Przybysławicach odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Ferie z książką”.  Chociaż zimowa aura zamieniła się na wiosenną, chętnych do udziału w warsztatach nie brakowało.

W poniedziałek, pełni zapału i chęci do pracy wystartowaliśmy.  Na pierwszy ogień rzuciliśmy warsztaty orgiami. Kolorowe zwierzęta wykonane tą techniką, spodobały się nie tylko uczestnikom spotkania, ale  i czytelnikom odwiedzającym bibliotekę. Po ponad 3 godzinach ciężkiej, ale jakże efektywnej pracy powstało kolorowe Zoo. Zajęcia, na prośbę naszych czytelników, trwały cały tydzień.

Kolejny tydzień rozpoczął dzień wiedzy o fizyce. Przygotowane przez bibliotekarki doświadczenia, wywarły duże wrażenie na przybyłych gościach. Balony, płyta CD, duża butelka, zapałki, jajko, gazeta to „składniki” potrzebne do wykonania pokazów. Wszystkie doświadczenia się udały i sprawiły odwiedzającym zarówno dzieciom jak i dorosłym, ogromną radości.

Kolejny dzień przyniósł nowe wyzwania. Czwartkowe spotkanie upłynęło nam pod znakiem wiosennej aury, za sprawą kwiatów, wykonywanych z kolorowej bibuły. To idealny prezent imieninowy czy walentynkowy – stwierdzili nasi czytelnicy. Powstały piękne róże, maki i tulipany.

Ostatni dzień ferii, stał się czasem konkursów i rozdania nagród. Zagadki, zabawy z balonami, kartka walentynkowa, to tylko niektóre z atrakcji które czekały na  czytelników. Każdy, kto tego dnia oddał zużyte baterie do specjalnego pojemnika, otrzymał słodki upominek.

Ferie minęły nam bardzo szybko. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do przybysławickiej biblioteki.

ŻB