Że jesień to piękna pora roku nie trzeba nikogo przekonywać, a już na pewno nie przedszkolaków Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach. 24 września opiewały wraz z opiekunami uroki jesiennej przyrody utrwalonej na kartach książek i nie tylko.

Dzieci, które przybyły do węgrzeckiej filii Biblioteki Publicznej  w Zielonkach pod opieką wychowawczyni pani Teresy Kowalskiej, wysłuchały tekstów czytanych przez st. bibliotekarza panią Annę Gzyl. Były to opowiadanie „Jesienne liscie” Hanny Zdzitowieckiej i wiersze „Słonecznik”. „Kasztany”, „Wrzesień”, „Słota” autorstwa Ewy Szelburg – Zarembiny. – Dzieci po wysłuchaniu utworów opowiadały o oznakach jesieni i odpowiadały na pytania, za co lubią jesień i co ona nam daje – opisuje Anna Gzyl.
Przedszkolaki oglądały „Atlas grzybów Małopolski”. Dzieci mogły się dowiedzieć o grzybach jadalnych i niejadalnych, jak również, które znajdują się pod ochroną. Potem przyszedł czas na wykorzystanie tych wiadomości w pracy nad rysunkami portretującymi jesień. Inspiracją były zgromadzone liście, jarzębina, kasztany, żołędzie, kwiaty i inne dary przyrody. A z kasztanów, żołędzi i patyczków dzieci robiły zwierzyniec i jesienne ludki.
Na zakończenie spotkania wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczył kierownik biblioteki Mariusz Zieliński. Dzieci odwdzięczyły się jesienną piosenką. Prace młodych artystów wyeksponowano na okolicznościowej wystawie, którą można zwiedzać do końca października w bibliotece w Węgrzcach.