Drugiego dnia Święta wszystkich Bibliotek w Polsce, w Bibliotece w Przybysławicach odbył się turniej Scrabble’owy, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Korzkwi im. Jerzego Kukuczki.

Uczestnicy konkursu, wybierając kolorowe karteczki, podzielili się na dwie czteroosobowe grupy, w których w pierwszym etapie zabawy zaczęli ze sobą rywalizować. W skład następujących drużyn wchodzili pomarańczowi: Natalia Juszczyk, Maja Sadowska, Wiktoria Zębala i Eliza Rajca oraz żółci: Zofia Wilk, Aleksandra Solasa, Zuzanna Błocka i Andrzej Krzywda.

Po 40 minutach wspólnej gry, wyłonieni zostali finaliści, przed którymi rozpoczął się bój o triumf w dzisiejszej rozgrywce. Byli nimi: Zofia Wilk, Natalia Juszczyk, Zuzanna Błocka, a także Aleksandra Solasa. Po zaciętej, ale jakże przyjaznej walce z odszukiwaniem i układaniem słów, poznaliśmy zwycięzcę I Turnieju Scrabble’owego. Została nim Natalia Juszczyk. Drugie miejsce zajęła Zofia Wilk.

Po 3 godzinach wspólnej zabawy, do której przyłączyli się także Bibliotekarze, nadszedł czas na rozdanie dyplomów oraz nagród książkowych. Wszyscy uczestnicy nagrodzili się wzajemnie gromkimi brawami. Z okazji Tygodnia Bibliotek w ramach naszej akcji, uczniowie otrzymali również piękne, czerwone jabłka.

Gra w Scrabble przysporzyła wszystkim wiele radości. Dzięki niej nasz umysł przypomniał sobie słowa przez nas zapomniane, a także pisownie wyrazów. Spędzanie czasu w ten sposób to niezwykła przyjemność, nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

Dziękujemy Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Korzkwi - Reginie Styn oraz pozostałym nauczycielom za poparcie inicjatywy współpracy i zwolnienie uczniów na czas turnieju, a także Pani Annie Czoch za pomoc w zorganizowanie czasu dzieciom.

ŻB