W holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach gości aktualnie wystawa malarska Anny Polanowskiej. Wszechstronnie uzdolniona autorka prac jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskała  dyplom plastyka w warszawskim Studium Sztuk Plastycznych i Technik Wizualnych. Jest malarką, projektantem graficznym, projektantem przestrzeni. Zajmuje się także wystawiennictwem oraz aranżacją wnętrz.

Jest autorką kilkudziesięciu obrazów abstrakcyjnych i figuratywnych, tworzonych głównie metodą action-paintingu. Swoje prace, w zależności od okresu twórczości, podpisywała nazwiskami: Pietrzykowska, Wińska, Janiga i Polanowska. Jej obrazy i batiki znajdują się w prywatnych zbiorach kilkunastu kolekcjonerów i pasjonatów sztuki w całym kraju.

Aktualne prace artystki to głównie wielkoformatowe, abstrakcyjne obrazy na płótnie, malowane farbami akrylowymi.

Wystawę, na której zgromadzono 13 prac, można oglądać do połowy sierpnia.