W piątek poprzedzający Niedzielę Palmową, 23 marca, w Kulturotece Bibice gościliśmy klasę 3 ze Szkoły Podstawowej w Bibicach.

Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia wiadomości dotyczących bibickiej tradycji związanej z pucherokami. Dzieci były niezwykle aktywne i doskonale znały źródło tradycji żaków ubranych w charakterystyczne stroje, głoszących oracje i proszących o podarunki w wiejskich domach. Bardzo dobrze znany był im również strój pucheroka.

Następnie wzięliśmy się do pracy! Biblioteka Publiczna w Zielonkach wzięła udział w akcji Tygodnia z Internetem, zatem na naszych zajęciach nie mogło zabraknąć tego pożytecznego medium. Korzystaliśmy z filmiku stworzonego przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji, który przedstawiał, w jaki sposób tworzy się czapkę pucheroka.

Dzieci świetnie radziły sobie z samodzielnym wykonywaniem czapek. Krok po kroku, podążając za wskazówkami przedstawionymi na filmiku, uczniowie tworzyli swoje dzieła. Każda czapka była oryginalna i piękna. Bardzo dziękujemy za wizytę oraz zaangażowanie. Oczywiście zapraszamy ponownie!

MW