Ale nie dzisiaj…. W czwartkowy, jakże ciepły kwietniowy poranek, Bibliotekarki z Biblioteki w Przybysławicach udały się na spotkanie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Owczarach.  Uczniowie z radością przywitały nas,  nie mogąc doczekać się rozpoczęcia zajęć, zwłaszcza dlatego, że intrygowały je przyniesione na zajęcia przedmioty: papier toaletowy, wata? Po co to wszytko?

Na wstępie uczniowie malowali buźki, które przedstawiać miały ich  nastrój. Wszyscy mieli świetne humory, co doskonale wpłynęło na dalszy przebieg spotkania. Pytanie, które padło chwilę później brzmiało: kim jest anioł i jaką rolę pełni w naszym życiu? Dzieci jednogłośnie odpowiedziały, po czym wysłuchały historii o niebiańskich pomocnikach z książki Dobre, małe anioły Manfred’a Eichhorn’a. Po przeczytaniu opowiadania Anioł uczy się jeździć na rowerze, sprawdziłyśmy wiedzę zarówno dziewczynek, jak i chłopców zadając im pytania dotyczące tekstu. Następnym zadaniem było odegranie scenki z udziałem anioła stróża. Uczniowie losując kolor cukierka, dobrali się w kilkuosobowe grupy.

Z wielkim zaangażowaniem i podekscytowaniem podeszli do wykonywanego zadania. Każdy zespół został nagrodzony gromkimi brawami za odmienne i jakże kreatywne pomysły. Kilkanaście minut później, rówieśnicy wysłuchali kolejnego opowiadania Jak wygląda mój anioł, które tym razem dotyczyło wyglądu niebiańskich istot. Ułatwieniem wykonania kolejnego zadania miał być przeczytany tekst. Z przygotowanych materiałów, uczniowie mieli wybrać spośród siebie najmniejszą osobę i przebrać ją za anioła, wykorzystując do tego papier toaletowy, watę, kartki żółtego papieru i przygotowane wcześniej formy skrzydeł.

Po raz kolejny dzieci nie zawiodły! Zaprezentowały piękne stroje, tworząc tym samym nową kolekcję ubrań dla aniołów! Niestety nasze spotkanie zbliżało się ku końcowi. Dzieci za wspaniałą współpracę zostały nagrodzone słodkimi lizakami. Otrzymały także żółte żonkile, promujące akcję Pola Nadziei – radość pomagania, które pozwolą im uświadomić sobie, że każdy może być dla innego człowieka aniołem stróżem.

Dzisiejsze spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Owczarach uświadomiło nam, że anioł stróż jest naszym największym darem jaki mogliśmy otrzymać, bo przecież to właśnie on czuwa nad nami przez całe życie, zarówno w dzień jak i w nocy, i przyczynia się do tego, abyśmy w życiu podejmowali dobre decyzje.

Paniom Wychowawczyniom dziękujemy za uśmiech i życzliwość, jakich doświadczamy podczas każdego pobytu w Szkole w Owczarach, a dzisiaj przepraszamy za twórczy bałagan w klasie ;-)

ŻB, MR