31 stycznia bibliotekę  odwiedziła grupa  VII z  Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach pod opieką wychowawczyni pani Teresy Kowalskiej i pani Elżbiety Selak. Tym razem dzieci poznały twórczość autorki i ilustratorki Małgorzaty Strzałkowskiej. Jej wiersze, baśnie, opowiadania i teksty piosenek pojawiają się w czasopismach dla dzieci: "Świerszczyk", "Ciuchcia", "Miś", "Skarb Malucha", "Dziecko", w przeszłości: w "Pentliczku"i "Naszym Maksie", a także w programach telewizyjnych: "Jedyneczka" i "Budzik".

„Plaster Czarownicy i inne baśnie” - Małgorzaty Strzałkowskiej z ilustracjami Marii Ekier. To zabawa na całego dla najmłodszych. Krótkie bajki, utrzymujące młodego czytelnika w miłym napięciu, momentami śmieszne, pełne wyobraźni, ale... nigdy smutne. O czarownicy, która wcale nie jest groźna, o nieposłusznych poddanych pewnego króla, i o sędziwym magu, który na starość przestał używać zaklęć. Bajki z morałem - piękne, delikatne, oryginalne i wprowadzają w niesamowitą aurę świata fikcji.

Dzieci wysłuchały baśni pt. „Biała Królowa”, która w koronie z lodowych sopli i szalu utkanym z zamarzniętych kropelek, ubrana w suknię ze śnieżnej koronki i lodowe buciki, spowita aż po czubek nosa w śniegową pierzynkę, rozglądała się dookoła - szukając przyjaciela. Na zakończenie spotkania dzieci pokolorowały zimowe malowanki, które wyeksponowano na wystawce. AG