„Nie obejdzie się bez misia…” – pod takim hasłem upłynęło czwartkowe spotkanie z książką, dzieci z oddziału zerowego ze Szkoły Podstawowej w Korzkwi. i mimo że wizyta bibliotekarza nie zdziwiła dzieci, były bardzo ciekawe, co też robią w ich sali „nowe” misie…

Od 2002 roku, obchodzony jest na całym świecie Dzień Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada. W tym dniu wszystkie pluszaki przeżywają swoje święto. Historia mówi, że pluszowy miś to wytwór z początku XX wieku. Podobno w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych, podczas jednego z polowań, nie zabił malutkiego niedźwiadka. Ta sytuacja bardzo spodobała się jednemu ze świadków zdarzenia, który opisał to w prasie. A artykuł tak zaciekawił jednego z właścicieli sklepów z zabawkami, że postanowił skonstruować podobne zwierzątko do niedźwiadka, ale z pluszu. Odtąd pluszowe misie stały się wiernymi przyjaciółmi, nie tylko dzieci.

Po wysłuchaniu, krótkiej historii powstania pluszowego misia i jej krótkiej interpretacji, dzieci ożywiły się i oswoiły z nową dla siebie sytuacją, w której wraz z nimi, w kole siedzi inna Pani i wielka pluszowa mysz. Przedszkolaki były aktywne podczas pogadanki o cechach misia, o ulubionych zajęciach i o tym, co misie lubią jeść. a w związku z tym, że ulubionym przysmakiem, nie tylko Kubusia Puchatka jest miodek, dzieci nauczyły się krótkiego wierszyka, udając że same są niedźwiadkami.

Następnie w skupieniu wysłuchały opowiadania o „Burym Misiu i ciemnej nocy”, po którym błyskawicznie wymieniły najsłynniejsze misie z ich ulubionych bajek. Zwieńczeniem spotkania były zajęcia plastyczne, polegające na wykonaniu wizerunków najsłynniejszych bajkowych misiów, które zawisną w Bibliotece w Przybysławicach, w dzień Pluszowego Misia czyli 25 listopada.

Spotkanie z 20 Przedszkolakami było bardzo zabawne i myślę, że nie tylko dzieciom, ale i mnie, dużo radości sprawiło to, że głównym jego bohaterem był niby zwykły pluszak, który dla wielu dzieci jest najlepszym przyjacielem i kompanem podczas podróży w senne zakamarki. Do zobaczenia za miesiąc!