16 października br., bibliotekarka z filii w Przybysławicach gościła w Punkcie Przedszkolnym „Promyczek” w Brzozówce. Spotkanie z dziećmi miało charakter zapoznawczy z pracą bibliotekarza, który opowiadał dzieciom o tym, czym się zajmuje i zaprosił do odwiedzenia go w miejscu pracy z wychowawczyniami lub z rodzicami.

Po krótkiej rozmowie na temat pracy w bibliotece, dzieci wysłuchały bajki o „Żółwiu i zającu” z serii „Opowiadamy pięciominutowe bajki”. Wymiana refleksji i odczuć na temat wysłuchanego opowiadania, zakończyła się wręczeniem dzieciom ręcznie robionych zakładek do książek z informacjami na temat godzin pracy biblioteki. Po wspólnym zaśpiewaniu piosenki o kotku i zjedzeniu słodkich lizaków, które dzieci dostały od bibliotekarza, nadszedł czas na pożegnanie. Mimo iż spotkanie z grupą 15 dzieci z punktu przedszkolnego „Promyczek” trwało nieco ponad 30 minut, zaowocowało nowym doświadczeniem i miejmy nadzieję nowymi czytelnikami Biblioteki w Przybysławicach.
Zapraszamy!
MR