Jak co roku, 1 czerwca obchodziliśmy światowy Dzień Dziecka. Także Biblioteka Publiczna w Zielonkach świętowała ten wyjątkowy dzień, wraz z dziećmi z Przedszkola Samorządowego oraz z tymi, które w tym dniu odwiedziły bibliotekę i wypożyczyły książkę. Na dzieci czekały kolorowe balony, słodkości oraz wielobarwne, ręcznie wykonane zakładki do książek z biedronkami, muchomorami i kwiatkami. Ponadto przez cały dzień w czytelni dla dzieci można było posłuchać dziecięcych przebojów m. in. Majki Jeżowskiej, Fasolek oraz znanych wszystkim dzieciom piosenek z Akademii Pana Kleksa. Specjalnie na tą okazję przygotowana wystawka książek dziecięcych, zachęcała rodziców do częstszego czytania swoim pociechom.

Jak co roku, 1 czerwca obchodziliśmy światowy Dzień Dziecka. Także Biblioteka w Zielonkach świętowała ten wyjątkowy dzień, wraz z dziećmi z Przedszkola Samorządowego z Zielonek oraz z tymi, które w tym dniu odwiedziły bibliotekę i wypożyczyły książkę. Na dzieci czekały kolorowe balony, słodkości oraz wielobarwne, ręcznie wykonane zakładki do książek z biedronkami, muchomorami i kwiatkami. Ponadto przez cały dzień w czytelni dla dzieci można było posłuchać dziecięcych przebojów m. in. Majki Jeżowskiej, Fasolek oraz znanych wszystkim dzieciom piosenek z Akademii Pana Kleksa. Specjalnie na tą okazję przygotowana wystawka książek dziecięcych, zachęcała rodziców do częstszego czytania swoim pociechom.

Kolorowo przystrojona biblioteka przykuwała uwagę dzieci i rodziców również dlatego, że w korytarzu zostały wywieszone prace  31 dzieci z Przedszkola Samorządowego, które wraz z 4 opiekunkami odwiedziły w czwartek bibliotekę. Wspólna „wycieczka po całej bibliotece i lektura przygód Tomka z ”Piegowatych opowiadań”, zakończyły zajęcia plastyczne, podczas których dzieci kolorowały swoje ulubione zwierzęta. Na zakończenie tej owocnej i pełnej radości wizyty, dzieci pożegnały bibliotekę zabawą w iskierkę i wróciły do Przedszkola. Mimo deszczowej aury, Dzień Dziecka w Bibliotece w Zielonkach przebiegał w wesołej atmosferze, którą potwierdzają uśmiechy dzieci na załączonych fotografiach.

MR