W dniu 10 lutego bibliotekarz gościł w Przedszkolu Samorządowym w Zielonkach, na zaproszenie opiekunki i nauczycielki szóstej grupy przedszkolnej p. Janiny Franczak. Powodem wizyty u przedszkolaków była lekcja biblioteczna „Bajki, baśnie, legendy”.  Zgodnie z tematem spotkania dzieci poznały najpierw różnice pomiędzy opowiadanymi im od wczesnego dzieciństwa bajkami i baśniami. Teraz już bez trudu będą potrafiły odgadnąć daną formę utworu.

Po krótkim, ale jakże ciekawym wstępie przedszkolaki wysłuchały z zainteresowaniem dwie mniej znane baśnie: „Ośla skórka” oraz „Wilk i siedmioro koźląt”, z opublikowanego przez Wydawnictwo Elżbiety Jarmołkiewicz zbioru Kraina baśni z pięknymi ilustracjami Carlosa Busquets’a.

Potem nastąpiła ulubiona przez dzieci chwila – malowanie. Tym razem bibliotekarz przygotował kolorowanki z różnymi postaciami ze znanych baśni. Oprócz pokolorowania trzeba było jeszcze odgadnąć tytuł baśni, z której pochodził obrazek, ale i z tym zadaniem przedszkolaki dały sobie wspaniale radę.

Każda ukończona i podpisana praca była jeszcze na pamiątkę miłego spotkania stemplowana stemplem z motywem Gąski Zielonki – bohaterki książki wydanej przed rokiem przez naszą bibliotekę. Przedszkolaki zostały oczywiście nagrodzone pysznymi cukierkami, a nagrody były naprawdę zasłużone, bowiem wykonane prace były przepiękne, a dzieci już cieszą się na kolejne spotkanie z książką i kolejnymi baśniami, których dotąd nie znały.

JR