Nie tylko dorośli mają swój Dyskusyjny Klub Książki, ale i nasi najmłodsi czytelnicy – dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach. Dziś właśnie Pani z biblioteki odwiedziła maluchy by wspólnie z nimi porozmawiać o opowiadaniu „Anioł Bożego Narodzenia” Natalii Usenko i Andrzeja Niedźwiedzia ze zbioru „To już Gwiazdka!”.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat Świętego Mikołaja, który wkrótce odwiedzi wszystkie grzeczne dzieci i o zbliżających się świętach. Po wysłuchaniu opowiadania przedszkolaki dyskutowały o historii Agatki i jej niezwykłej przygodzie z aniołkiem. Każdemu przydałaby się pomoc w trudnych sytuacjach, dlatego postanowiliśmy wykonać ozdobę w kształcie aniołka z bibuły i papieru.

Na pożegnanie dzieci zaśpiewały kolędę i wręczyły Pani z biblioteki serduszko.Oczywiście nie zabrakło słodkich cukierków na zakończenie zajęć.

Dyrekcji, wychowawcom, rodzicom i dzieciom dziękujemy za wspaniałą współpracę. Do zobaczenia w Nowym Roku.

KG