Na cztery dni przed świętem wszystkich Mam, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Krasnale” ze Smardzowic zaczęły przygotowania do tego wydarzenia. A z pomocą, poradami i… cenną lekturą przybyła do nich przybysławicka bibliotekarka.

Dzień Matki obchodzony jest na całym świecie. W Polsce to święto celebrujemy 26 maja. W naszym kraju po raz pierwszy pojawiło się ono w 1914 roku w Krakowie.

W dniu dzisiejszym młodzi czytelnicy wysłuchali aż dwóch tekstów: „Mama” Przemysława Wechterowicza i „Moja Mama” Renaty Kuty. Chwilę później rozpoczęła się żywa dyskusja. Przedszkolaki opowiadały o swoich mamach, o tym jak bardzo je kochają i nie wyobrażają sobie życia bez nich.

Każda mama zasługuje na coś wyjątkowego! Podczas warsztatów plastycznych powstały piękne prezenty – własnoręcznie wykonane laurki.  Spotkanie zwieńczyła zabawa taneczno – ruchowa. Za sympatyczną atmosferę maluchy otrzymały słodki upominek.

Na zakończenie mała refleksja: pamiętajmy, że dla naszych mam bez względu na to ile mamy lat, zawsze pozostaniemy dziećmi. Doceniajmy je przez cały rok!

Drogie mamy: wszystkiego, co najlepsze z okazji zbliżającego się 26 maja, święta kobiet, którym zawdzięczamy życie.

ŻK