W naszych ogródkach i sadach już na dobre rozgościła się wiosna. Ubrała drzewa w kwiaty, obsypała łąki kolorami. Nie uszło to uwadze dzieciom z Niepublicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina” w Woli Zachariaszowskiej. Jak co miesiąc spotkali się oni z bibliotekarką by razem poznawać świat literatury.

Po przywitaniu dzieci usiadły w wygodnie na dywanie i wysłuchały bajki „Cynka ratuje wiosnę”. Część maluchów znała tę historię i pomagała w jej przedstawieniu innym. Przygody małej elfki bardzo się wszystkim podobały. Szczególnie kolorowe obrazki przypadły przedszkolakom do gustu.

Dzieci również postanowiły uczynić wiosnę jeszcze piękniejszą porą roku i pokolorowały pięknie ilustracje przedstawiające kwiaty. Na tym jednak nie koniec naszych zajęć. Za sprawą wyobraźni wszystkie maluchy zamieniły się w kwiaty, które nieśmiało wyjrzały z ziemi.

W nagrodę za wspaniałe zajęcia dzieci otrzymały słodki upominek. Do zobaczenia w maju.

KG