W dniu 26.01.2015 w bibliotece odbyła się lekcja biblioterapii p.t. „Przedszkolaki w krainie Ciepłego i Puchatego” prowadzona przez studentów kierunku Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. W zajęciach udział wzięły przedszkolaki z grupy VI z wychowawczynią Panią Ewą Przybyła z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach. Studenciw osobach Iwona Puto, Karolina Dróżdż, Anna Liwińska, Damian Kalamus  przygotowali i przeprowadzili szereg zabaw.

Rozpoczęto  zabawą  integracyjną,  w której dzieci  przedstawiały siebie i swoje zainteresowania, dużo radości przyniosła zabawa „ na rozgrzewkę” w zamianę miejsc.

Wiele emocji wzbudziła  wyprawa w poszukiwaniu Ciepłego i Puchatego. Uczestnicy musieli pokonać liczne  przeszkody: brodzili  po wysokiej trawie, wspinali się po linie, pokonywali  rzekę  wpław, zaglądali  do jaskini, obawiali  się spotkania ze złą czarownicą. Zmęczeni wyprawą chętnie przyjęli słodki poczęstunek przygotowany przez prowadzących. Po wysłuchaniu  Bajki o Ciepłym i Puchatym (oprac. Anna Dodziuk) i przyszła pora na  prace plastyczne.

Podsumowaniem  spotkania była  rozmowa z dziećmi o tym, że warto być dobrym i dzielić się dobrem z innymi. Na pamiątkę spotkania  wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Trzeba podkreślić, że dzieci brały czynny udział w zabawach, wykazywały się pomysłowością, zapałem i chęcią do współtworzenia zajęć.

AG.