W piątek rano bibliotekarki z filii w Przybysławicach złożyły wizytę dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Baśniowa Kraina w Woli Zachariaszowskiej. Wszystkie maluchy powitały nas radosnymi okrzykami: „Biblioteka”, „Mikołaj”, „Święta”. Te słowa trafiły w dziesiątkę.

W piątek rano bibliotekarki z filii w Przybysławicach złożyły wizytę dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Baśniowa Kraina w Woli Zachariaszowskiej. Wszystkie maluchy powitały nas radosnymi okrzykami: „Biblioteka”, „Mikołaj”, „Święta”. Te słowa trafiły w dziesiątkę.

Wszyscy wygodnie usiedliśmy w kole, dzieci wysłuchały fragmentu książki pt: „Drogi Mikołaju…”. Dowiedziały się z niej gdzie mieszka ich ulubiony święty, jak wygląda jego zamek, pomocnicy, fabryka zabawek, sanie i poczta do której docierają listy z prośbą o prezenty. Gdy tylko historyjka się skończyła przedszkolaki rozpoczęły ożywioną dyskusję o choince, paczkach które chciałyby znaleźć pod nią, porządkach i gotowaniu.

Po rozmowie dzieci usiadły przy stolikach by pomalować obrazki przedstawiające Mikołaja w saniach lub świąteczne drzewko. Wszyscy z zapałem zabrali się do pracy i już po chwili mogliśmy podziwiać piękne kolorowe obrazki. Następnym punktem naszego spotkania była zabawa w zaprzęg reniferów. W ten sposób maluchy postanowiły pomóc rozwieść podarunki po całym świecie.Na pożegnanie dzieci wraz z Paniami z Biblioteki zaśpiewały piosenkę „Zawsze bądź wśród nas…”, za co w nagrodę otrzymały słodki upominek.

Dziękujemy za miło spędzony czas w Woli Zachariaszowskiej. Wszystkim przedszkolakom, rodzicom i opiekunom życzymy: zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

KG