W dniu dzisiejszym naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Chata Skrzata” w Węgrzcach. Grupa podopiecznych Pani Iwony Fluder-Węgrzyn i Pani Magadaleny Modrzeckiej z zachwytem oglądały pięknie przystrojoną choinkę. Z ciekawością zerkały na tajemniczy kosz pełen prezentów i kolorową skarpetę ze słodyczami.

W dniu dzisiejszym naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Chata Skrzata” w Węgrzcach. Grupa podopiecznych Pani Iwony Fluder-Węgrzyn i Pani Magadaleny Modrzeckiej z zachwytem oglądały pięknie przystrojoną choinkę. Z ciekawością zerkały na tajemniczy kosz pełen prezentów i kolorową skarpetę ze słodyczami.

Wszystko się wyjaśniło, kiedy bibliotekarka przeczytała dzieciom list pozostawiony przez Św. Mikołaja. Okazało się, że przybysz z dalekiej Laponii, oczekiwał na spotkanie z dziećmi, ale obowiązki wzywały i musiał udać się w dalszą podróż. Zostawił upominki i słodycze, a w liście obiecał spotkanie już za rok. Dzieci przyjęły to z wielką radością.

Dziecięce oczy błyszczały, gdy wsłuchiwały się w czytane opowiadania książki pt. „Cudowne Boże narodzenie”. Urocze opowiadania o Świętym Mikołaju i jego wesołych pomocnikach, pełne uroku kolorowe ilustracje przykuwały uwagę wszystkich. W prowadzonej dyskusji, opowieściom o prezentach Św. Mikołaja i oczekiwaniach wigilijnej gwiazdki nie było końca.

Spotkanie odbyło się w okresie przedświątecznym, dlatego przedszkolaki chętnie kolorowały motywy świąteczne - mikołajki, choinki, aniołki i gwiazdki, śpiewały kolędy   i słuchały pastorałek. Niespodzianka z upominkami udała się, dzięki sponsorowi F.H. SMYK MEGASTORE z siedzibą w CH. Bonarka City Center.

AG