W dniu dzisiejszym biblioteka zakończyła  cykl spotkań, zorganizowanych z okazji Święta Niepodległości.  Wychowawczyni Pani Ewa Przybyła i Jej podopieczni z grupy IV z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach wzięli udział w lekcji  patriotyzmu i szacunku do symboli narodowych.

W dniu dzisiejszym biblioteka zakończyła  cykl spotkań, zorganizowanych z okazji Święta Niepodległości.  Wychowawczyni Pani Ewa Przybyła i Jej podopieczni z grupy IV Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach wzięli udział w lekcji  patriotyzmu i szacunku do symboli narodowych.

W odświętnie przystrojonej bibliotece, przedszkolaki wykazały się znajomością barw narodowych, godła i wiedzy o Polsce. Po wysłuchaniu legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”, dużo radości sprawiło dzieciom losowanie i odgadywanie rebusów i zagadek. Słuchając odtwarzanych piosenek  patriotycznych,  pokolorowały przygotowane kontury Polski. Potem przyszedł czas na popisy wokalne w wykonaniu dzieci. Trochę trudności czterolatkom  sprawiło zrobienie kwiatka z bibuły, z pomocą pań wszystko się udało. Ciesząc się swoimi pracami, chętnie  ruszyły korowodem po bibliotece w rytm piosenki „Jak długo w naszych sercach…”Najmłodsza grupa, która odwiedziła bibliotekę po raz pierwszy, z wielką ciekawością  oglądała kolorowe książeczki. Lekcja biblioteczna dostarczyła dzieciom wielu wrażeń, mówiły, ze chętnie tu powrócą.

AG