„Idzie, idzie pani Jesień
Różne dary w koszu niesie,
Ma tam liście, piękne, nowe,
Bardzo barwne, kolorowe.
I kasztany i żołędzie,
Rozsypuje wszędzie, wszędzie”.

25.09.2013 r.  w środowe przedpołudnie odbyły się w bibliotece zajęcia literacko – plastyczne. W spotkaniu wzięła udział grupa VI, wychowankowie Pani Beaty Firlińskiej z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach.

Biblioteka przystrojona bukietami z kolorowych liści, leżące dynie, szyszki, jarzębina i żołędzie, wszystko wskazywało, że zawitała nowa pora roku. Przedszkolaki szybko zorientowały się, że to przyszła jesień. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, opowiadały o skarbach jesieni, o zachodzących zmianach w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy o tematyce jesiennej, a kredkami wyczarowały kolorowe jesienne rysunki.

W drugiej części spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki - Przedszkolak rozpoczęliśmy czytanie nowej książeczki p.t.

„Basia i kolega z Haiti” Zofii Staneckiej (teksty) i Marianny Oklejak (ilustracje) Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadania, jak to w przedszkolu małej Basi pojawił się nowy chłopiec. Miał  na imię Titi, ciemnobrązową skórę i niewiele mówił. Dzieci natychmiast uznały, że jest z Afryki i nie umie mówić po polsku.

"Basia i kolega z Haiti" to wzruszająca historia o nauce zrozumienia i akceptacji innego człowieka.

Seria Basia to: świetna współczesna polska literatura dla dzieci, dowcipne ilustracje, aktualne tematy, nowoczesna oprawa graficzna wyróżniona w ostatniej, IX edycji Konkursu "Świat przyjazny Dziecku"

Ostatnim punktem programu zajęć w bibliotece, było oglądanie pięknych kolorowych książeczek, które zachęcały maluchy do ponownych odwiedzin w naszej książnicy.

Słodki poczęstunek przypieczętował udaną, pełną wrażeń wizytę w bibliotece.
A.G.