22 października we wtorkowe przedpołudnie w Bibliotece w Węgrzcach spotkali się uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki. Prowadzono rozmowy o twórczości Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, jednej z najpopularniejszych współczesnych polskich pisarek.

Dyskusja dotyczyła szczególnie trzytomowej sagi p.t. „Cukiernia pod Amorem”
 i „Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich”

„Cukiernia Pod Amorem” to historia kilku pokoleń, rodzin Zajezierskich, Cieślaków i Hryciów. W malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji autorka oddała koloryt epoki, czyli realia życia codziennego, jak i przełomowe wydarzenia historyczne. Opisała różne perypetie poszczególnych członków rodzin. Przeplatając przeszłość z teraźniejszością, stworzyła opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach oraz wytrwałym dążeniu do wyznaczonych celów.

W książce p.t. „Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich” poznajemy dalsze losy bohaterów trylogii „Cukiernia Pod Amorem”. Jest to historia dwóch kobiet, Róży i Niny, żyjących w dwóch epokach. Losy bohaterek przeplatają się w poszczególnych rozdziałach. Autorka zabrała nas w podróż do dziewiętnastowiecznej i współczesnej Francji. Poprzez szczegółowe opisy miasta, ulic, budynków, parków, wystaw, sukni elegantek, dała nam szansę, odbycia spaceru po magicznym Paryżu, metropolii sztuki i mody. Podróż ta była przepiękna i na długo zostanie w naszej pamięci.

W bibliotece przystrojonej jesiennymi wrzosami w kolorach różu, bieli i fioletu, nostalgiczne opowieści o czasach dawnych, czytane fragmenty tekstu, pozwoliły nam przeżyć prawdziwą ucztę literacką.

Dopełnieniem nastroju była filiżanka aromatycznej kawy, degustacja pysznego domowego ciasta, październikowej solenizantki Pani Irenki Chromy, serwowane w podziękowaniu za serdeczne Życzenia Imieninowe.

AG