Tegoroczne hasło IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – Biblioteka ciągle w grze, jak najbardziej odnosi się do naszej biblioteki. Cały ten tydzień był w Bibliotece Publicznej w Zielonkach wielkim świętem, który zakończyła akcja promująca czytelnictwo i zdrowy tryb odżywiania. Przez dwa dni, w poniedziałek i we wtorek, na zakończenie Tygodnia Bibliotek, czytelnicy otrzymywali słodkie, czerwone jabłka po wypożyczeniu książki, symbolizujące zdrowie i siły witalne, zupełnie takie, jakie dostarczają dobre książki, które często zabierają nas w świat pełen energii, a czasem nawet humoru, równie potrzebnego człowiekowi, co witaminy, znajdujące się w owocach czy warzywach.

Dziękując czytelnikom, że zawsze, nie tylko w Tygodniu Bibliotek sprawiają, że nasza biblioteka „jest ciągle w grze”, mamy nadzieję, że na drugi rok, będą równie mile obchodzili z nami X już Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.