Wieczór poezji miłosnej „Godzina z Amorem”

Dnia 15 lutego 2012 roku w Bibliotece Publicznej w Przybysławicach miał miejsce wieczór poezji miłosnej „Godzina z Amorem”. Wieczór dedykowany został przede wszystkim osobom, które są zakochane, kochają i są kochane. Licznie przybyłych Przyjaciół Biblioteki powitała Katarzyna Czopik zapraszając do pięknie udekorowanej czerwienią czytelni. Goście usłyszeli legendę o św. Walentym po czym wznieśli kielichy z magicznym napojem miłosnym, który ma im zapewnić miłość i szczęście na długi czas.

Przeczytane zostały wiersze p. Zofii Daszkiewicz poetki z Węgrzc, która pisze sercem  a esencją  Jej poezji są: człowiek, uśmiech, miłość i przemijanie. Wiersze pochodziły z tomiku „Ucz się miłości”. Właśnie wokół pojęcia miłości koncentrowała się cała oprawa  tego romantycznego wieczoru. Zgromadzeni posłuchali również poezji Haliny Poświatowskiej, która wypełniła po brzegi całą bibliotekę. Zabrzmiała poezja śpiewana – wiersze poetki w  interpretacji Janusza Radka. Następnie przeczytane zostały utwory poetyckie z prywatnego notesu Katarzyny Czopik, które wywarły duże wrażenie na słuchaczach. Wszystko to dopełniła ponownie muzyka. Część artystyczną zakończył cytat „Być kochanym to dopiero pół szczęścia. Móc kochać, to największa świętość serca”.

Przy wspaniale zastawionym stole obfitującym w ostatkowe specjały zebrani dzielili się swoimi wrażeniami, a jedna z Czytelniczek podzieliła się wierszami własnego pióra. Była to niezwykła chwila.

Wyjątkowa atmosfera blasku świec, subtelna muzyka, wspaniała poezja, apetyczne zapachy cukrowych specjałów – to zaowocowało tym,  że Goście wracali do swoich domów zadowoleni z uśmiechem i życzeniem by niebawem ponownie spotkać się w bibliotece.