W sobotę, 14 października, w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach odbyło się otwarcie pierwszej wystawy Kaliny Bartuś pt. „Oblicza sztuki”.

Autorka jest uczennicą Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Rodziny w Krakowie oraz zwyciężczynią wielu konkursów wojewódzkich oraz ogólnopolskich.

Licznie przybyłych na wernisaż gości, zachwyconych talentem Pani Kaliny, uroczyście przywitał dyrektor naszej książnicy, Mariusz Zieliński.

Większość prac autorki wykonana jest miękkimi ołówkami, są to przede wszystkim portrety.

Na wystawie znajdują się także prace stworzone przy użyciu farb akrylowych – pośród nich można wymienić dzieła zatytułowane:

„Dziki zachód”, „Tancerka”, „Konstancja”, „Panorama gór”.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 14 listopada.

Serdecznie zapraszamy, a Pani Kalinie życzymy dalszych sukcesów!
Bardzo dziękujemy p. Zuzannie Bartuś, autorce fotografii, za ich udostępnienie ze swojego archiwum.

MW