Dzięki współpracy naszej książnicy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix”  im. Henryka Ruszczyca z siedzibą w Warszawie, w bibliotece można będzie wypożyczyć Czytaka Plus. Urządzenie zostało nam użyczone przez stowarzyszenie na okres jednego roku w ramach projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabo widzących – Edycja 2015” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warunkiem wypożyczenia urządzenia jest posiadanie  orzeczenia o niepełnosprawności z tytułu wzroku.

Czytak Plus to w pełni przystosowany do potrzeb osób niewidomych odtwarzacz, który rozmiarami przypomina średniej wielkości telefon bezprzewodowy. Jest prosty w obsłudze, odtwarza muzykę, książki i słuchowiska zapisane w formacie mp3, DAISY i formacie Czytaka, a dzięki syntezatorowi mowy Ivona odczytuje również pliki tekstowe. Umożliwia zatrzymanie nagrania wraz z umieszczeniem w tym miejscu „zakładki”, przewija nagranie, umożliwia zwalnianie oraz przyspieszanie tempa nagrania, przemieszcza się pomiędzy odcinkami lub zapisanymi książkami, posiada pamięć wewnętrzną, wejście na karty SD, złącze USB, wejście na mikrofon oraz wbudowany dyktafon. Posiada wbudowane radio FM posiada wbudowany głośnik i wejście na słuchawki, dzięki któremu można je podłączyć do sprzętu audio. Jest zasilane z wewnętrznego akumulatora lub zasilacza służącego jednocześnie jako ładowarka posiada smycz, która ułatwi korzystanie z niego w każdym miejscu*.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z dysfunkcją wzroku do naszej biblioteki.

Czytak już czeka.

JR