W poniedziałek, 20 października w Bibliotece w Przybysławicach odbyło się pierwsze z zaplanowanych sześciu spotkań z cyklu „Dobra Książka Czyni Cuda – animacja czytelnictwa w gminie Zielonki”. Prelekcje prowadzi dr Wanda Matras – pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, przewodnicząca Krakowskiego Koła Biblioterapeutów, autorka programu Stymulacji Pamięci i Rozwoju Intelektu dla Uniwersytetów III Wieku.

W poniedziałek, 20 października w Bibliotece w Przybysławicach odbyło się pierwsze z zaplanowanych sześciu spotkań z cyklu „Dobra Książka Czyni Cuda – animacja czytelnictwa w gminie Zielonki”. Prelekcje prowadzi dr Wanda Matras – pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, przewodnicząca Krakowskiego Koła Biblioterapeutów, autorka programu Stymulacji Pamięci i Rozwoju Intelektu dla Uniwersytetów III Wieku.

Osoby uczestniczące w pierwszych zajęciach dowiedziały się, jakie książki pomagają dzieciom łatwiej i przyjemniej poznawać świat. Mieli również okazję obejrzeć książki dla dzieci niewidomych, z którymi pracuje dr Matras. Poruszony został również temat dysleksji u dzieci oraz poprawy sprawności pracy mózgu.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia, które rozpoczną  się w najbliższy poniedziałek 27 października o godz. 17.00 w siedzibie przybysławickiej biblioteki.

KG

Źródło informacji: http://iinib.up.krakow.pl/pracownik_dr-wanda-matras