Biblioteka Publiczna w Węgrzcach i Przybysławicach w dniach 30 czerwca i 1 lipca zakończyły cykl spotkań seniorów pod hasłem „O finansach w… bibliotece”. Tematem ostatniego omawianego modułu był: „Bank centralny a inne banki”.

Seniorzy dowiedzieli się, jak duży wpływ ma na nasze życie działalność NBP. Omówiliśmy jego podstawowe funkcje, a także poruszyliśmy temat związany z korzyściami i obawami wejścia do strefy euro. Seniorzy zapoznali się również z nowymi zabezpieczeniami polskich banknotów.

Zgodnie  z umową zaktywizowaliśmy 20 osobową grupę, uczestniczącą w procesie edukacji z obszaru ekonomii, finansów i bankowości. Od początku czerwca seniorzy zmierzyli się z pięcioma modułami tematycznymi:

I. Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym?
II. Bank przez Internet.
III. Lokaty, kredyty i  karty- jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?
IV. Ubezpieczenia.
V. Bank centralny a inne banki.

Kurs cieszył się dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony seniorów. Warto wspomnieć, że jest to już III edycja tego projektu.

Za tydzień ostatnie spotkanie z seniorami, podsumowujące nasze pięciotygodniowe zmagania z wiedzą na temat finansów. Jednak już teraz pragniemy podziękować każdemu seniorowi z osobna za jego zaangażowanie i bezgraniczną pomoc. Jedno jest pewne: Biblioteka Publiczna w Zielonkach, Przybysławicach i Węgrzcach z całą pewnością są przyjazne seniorom!

ŻB