Kolejny już rok, Biblioteka Publiczna w Zielonkach  uczestniczyła w  Programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek”. Jego głównym celem jest poprawa, wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych oraz  zwiększenie zainteresowania książką.

W roku 2013 bibliotekom  naszej gminy  udzielono  dofinansowania ze środków Biblioteki Narodowej w wysokości 9 753,62 zł. Zgodnie z regulaminem Programu 1/3 dotacji należało przeznaczyć na zakup publikacji dla dzieci i młodzieży.

Pozyskane środki finansowe biblioteki przeznaczono na zakup wydawnictw popularnonaukowych, literatury pięknej dla dorosłych oraz literatury pięknej
i popularnonaukowej dla dzieci i młodzieży. Dzięki zakupowi zrealizowanemu z dotacji nasze biblioteki wzbogaciły dodatkowo swoje zbiory o 631 woluminów oraz 16 audiobooków, które uzupełniły zbiór książek mówionych w bibliotece głównej w Zielonkach.