Fotografowanie dzieci jest szczególnym wyzwaniem dla wszystkich fotografujących, a w szczególności dla rodziców. To unikalne połączenie dwóch światów: wrażliwej i emocjonalnej fotografii artystycznej z szybką i precyzyjną fotografią reporterską czy wręcz sportową. Rodzice fotografujący swoje własne dziecko chcieliby ponadto uchwycić jego wyjątkowość i indywidualność.

Potrzeba zatrzymywania czasu, unikalnych chwil, obecna w całej fotografii, w fotografowaniu dzieci zyskuje szczególny wymiar. Warto sięgnąć po aparat na każdym etapie rozwoju dziecka nie tylko dla prostej dokumentacji, ale dla zachowania na zawsze emocji, radości i wszystkich odcieni rodzinnego życia.
       Mamy już termin pierwszych warsztatów fotograficznych dla mam. Spotykamy się w
Sali Komputerowej w Bibliotece 25 kwietnia, w czwartek, o godz. 17.30 (zajęcia co drugi czwartek o godz. 17.30).
Na pierwsze zajęcia przynosimy kilka swoich ulubionych zdjęć.

Tematyka spotkań:

1.       Zasady Kompozycji. Analiza przyniesionych zdjęć pod kątem zasad kompozycji. Jak zacząć świadomie fotografować.

2.       Przesłona i czas – podstawy oraz kreatywne wykorzystanie. Ekspozycja.

3.       Praca ze światłem. Światło zastane i lampa błyskowa. Balans bieli. ISO.

4.       Sposoby na małych modeli. Teoria i praktyka w plenerze.

5.       Podstawy obróbki.

6.       Przygotowanie wystawy.

Warsztaty będą zakończone wystawą zdjęć robionych w trakcie nauki. Planujemy również dodatkowy plener, gdzie każda z mam będzie mogła fotografować swoje dziecko pod naszym okiem w myśl zasady, że praktyka czyni mistrza. W przypadku braku dziecka można oczywiście zaprosić na sesję koleżankę, siostrę lub zaprzyjaźnione dziecko. Po każdych zajęciach będziemy się starały wykorzystać w praktyce poznane zasady fotografii . Przyniesione zdjęcia będą analizowane na następnych zajęciach. Nie chodzi tu absolutnie o ilość.

Na każde zajęcia przygotujemy konspekt zawierający najważniejsze informacje omawiane na zajęciach dla każdej z Pań.

Zapisy i informacje o warsztatach u prowadzących:
Joanna Kucharska tel. 600 83 29 52 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Anna Musiał tel. 607 82 73 22.