21 maja 2019 roku delegacja z Biblioteki Publicznej w Zielonkach miała przyjemność brać udział w Forum Bibliotekarzy Powiatu Krakowskiego, które odbyło się pod hasłem „Świat wartości w literaturze – promocja czytelnictwa i nie tylko…"
Pierwszym punktem spotkania było wręczenie listów gratulacyjnych bibliotekarzom obchodzącym jubileusze pracy zawodowej oraz bibliotekom za lata prężnej działalności.

Nasza biblioteka otrzymała gratulacje, za obchodzony w tym roku jubileusz 65-lecia, które odebrał Dyrektor Mariusz Zieliński.

Po gratulacjach przeszliśmy do meritum. Pierwszy wykład "„Happeningi, festiwale i co dalej... Czyli jak najlepiej przeprowadzić i wykorzystać niestandardowe metody promocji czytelnictwa” - prowadziła Pani Agnieszka Karp-Szymańska - Prezes Fundacji Czas Dzieci. Druga prelekcja poświęcona była wartościowym książkom dla dzieci i młodzieży, o czym mówiła Pani dr Wanda Matras - Mastalerz.

Następnie zaprezentowało się Wydawnictwo Znak, opowiadając o nowościach wydawniczych, jak i o ciekawych pozycjach.

Zwieńczeniem spotkania było spotkanie autorskie z Magdą Stachulą, autorką thrillerów, które są dostępne w naszych filiach.

Czytelnicy filii z Węgrzc wypożyczając książki będą mogli napotkać się na autograf autorki.

Po więcej zdjęć zapraszamy pod link.

KS