DKK

środa: 12.00 - 20.00
  czwartek: 09.00 - 16.00
  piątek: 12.00 - 20.00

Biblioteka w Węgrzcach w obecnych czasach stała się ważnym ośrodkiem życia kulturalnego, pełni funkcje nie tylko kulturalne, ale także integracyjne i edukacyjne. Stara się stworzyć dla swoich czytelników „drugi dom”, w którym dobrze się czują, gdzie mogą ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas, poczytać dobrą literaturę, spotkać ciekawych ludzi. Filiia biblioteczna zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę w życiu kulturalnym lokalnego środowiska.
Prowadzona przez filię działalność kulturalno-oświatowa to inicjatywy zmierzające do aktywizacji intelektualnej, kulturalnej i oświatowej lokalnej społeczności. To promocja regionu i miejscowości, w której funkcjonuje.
Wszystkie działania podejmowane prze bibliotekę dążą do stworzenia nowoczesnego wizerunku placówki a podejmowane przez nią różnorodne formy pracy z czytelnikiem dziecięcym, młodzieżowym, dorosłym i seniorem zmierzają do tego, aby biblioteka była zauważana i uznawana w swoim środowisku.

Z okazji Jubileuszu 65-lecia Biblioteki w Węgrzcach ( 1946-2011)

"Bibliotheca Magna
Perennisque, czyli Biblioteka wielkość  nieprzemijająca ."

„…Pamiętajmy, że Biblioteka to nie tylko książki, to także centrum życia kształtujące tradycję, pamięć, rozum, postęp oraz ludzie, którzy tę bibliotekę tworzą.
Dziękuję, że od wielu lat tworzycie Państwo z nami to zaczarowane miejsce, w którym wychowują się pokolenia. To dzięki staraniom i zaangażowaniu wielu generacji mieszkańców Węgrzc biblioteka zajmuje szczególne miejsce w tworzeniu lokalnej wspólnoty. Choć zmieniają się ludzie i obyczaje mamy nadzieję, że zawsze będziecie Państwo z nami, bo bez was nasza praca traci sens”.

Mariusz Zieliński
Węgrzce, dn. 29 listopada 2011 r.